امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 17 July , 2019
امروز : چهارشنبه, ۲۶ تیر , ۱۳۹۸ - 15 ذو القعدة 1440
شناسه خبر : 12149
  پرینتخانه » گزارش تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰:۲۸ | ارسال توسط :

گزارش بازدید معاون وزیر راه از جاده جدید فراشبند فیروزآباد

دیروز قبل از ظهر یکی از اعضای شورای شهر را دیدم .گفت ساعت یک می خواهد به همراه دیگر اعضای شورا به سمت جاده فیروزآباد فراشبند برود . گفتم انشالله خیر است؟ ، گفت بله معاون وزیر راه برای کلنگ زنی شروع عملیات اجرایی قطعه سوم محور فیروزآباد شیراز و بازدید از پروژه های راهسازی […]

گزارش بازدید معاون وزیر راه از جاده جدید فراشبند فیروزآباد

عکس از : وحید ذوالفقارلو

محمدذوالفقارلو

محمدذوالفقارلو *

دیروز قبل از ظهر یکی از اعضای شورای شهر را دیدم .گفت ساعت یک می خواهد به همراه دیگر اعضای شورا به سمت جاده فیروزآباد فراشبند برود . گفتم انشالله خیر است؟ ، گفت بله معاون وزیر راه برای کلنگ زنی شروع عملیات اجرایی قطعه سوم محور فیروزآباد شیراز و بازدید از پروژه های راهسازی شهرستان های فیروزآباد و جم به منطقه آمده است ، و با پیگیری های کرمپور قرار است ازجاده فراشبند فیروزآباد هم بازدید کند.

با وحید ذوالفقارلو مسئول کانال آبپا هماهنگ کردم تا برای تهیه گزارش راهی جاده شویم . دقیقا ۷ آبان ۹۶ با تهیه کلیپی از وضعیت جاده فراشبند فیروزآباد گزارش تهیه کرده بودم و در سایت و اینستاگرام آبپا منتشر کرده بودم .

باید بگویم نسبت به یک ماه اخیر در ساخت جاده اتفاق خاصی رخ نداده است ، جاده تا قبل از گنبد نمکی آسفالت است مثل گذشته ، منتهی بخش گنبد نمکی همان جور می باشد ، زمخت و با گودالهایی که حاکی از نشست نمک است و شاید هم بدتر از ماه پیش، گودال ها نسبت به ماه گذشته عمیق تر شده اند و شاید به خاطر بارش باران باشد ، در این باره مطمئن نیستم.

در تخیل خودم این بود که مسئولین را قرار است در میان صخره های گنبد نمکی ببینم ولی زهی خیال باطل . پس از گذشت میان صخره های گنبد نمکی و ترس از فرونشست آن به تقاطع جاده عسلویه رسیدیم . پیاده شدیم و من به اطراف نگاه می کردم ، خاک برداری زیادی صورت گرفته بود تا به این مرحله رسیده بود .

از مسئولین شهرستان فراشبند ، تمام اعضای شورای شهر آمده بودند و سپس سرپرست فرمانداری و رئیس اداره راه و شهرسازی فراشبند و جمعی از مسئولین دیگر آمدند .

بعد از دقایقی کوتاه ، معاون وزیر راه به همراه کورش کرمپور نماینده مردم فیروزآباد قیروکارزین و فراشبند و سرکار خانم الماسی نماینده مردم جم و کنگان و آقای تکاور مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس در کنار جاده اصلی توقف کردند .

معاون وزیر راه در توقف کوتاه خود در جاده جدید فراشبند فیروزآباد به توضیحات مسئولین شهرستان و استان در جریان مشکلات این جاده از جمله فرونشست گنبد های نمکی واقع در مسیر جاده قرار گرفت.

البته بهتر است اینگونه بگویم ، معاون وزیر راه ؛ فقط در جریان نشست گنبد نمکی قرار گرفت ولی خود فرونشست را که در پانصد متری از مکان توقفشان رخ داده بود را ندید.

در ابتدا کورش کرمپور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به سال و تاریخ اجرای این پروژه به بیان مسائل و مشکلات این جاده پرداخت.

در ادامه تکاور مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس هم با اعلام اینکه نظر قطعی مشاور در خصوص نحوه تحکیم بستر جاده در محل گنبدهای نمکی به پیمانکار ابلاغ شده است ، ابراز امیدواری کرد با اتمام عملیات اجرایی در محدوده گنبدهای نمکی و با تخصیص اعتبارات لازم ، این جاده ظرف چند ماه آینده به بهره برداری برسد .

در ادامه آقای رحمانی رییس شورای شهر ضمن ابراز ناراحتی و گلایه شدید فراشبندی ها گفت: این جاده یازده سال است که در دست ساخت می باشد، در این یازده سال سه نماینده عوض شده ولی هنوز جاده افتتاح نشده است. رحمانی ضمن بیان اینکه که فقط دو کیلومتر از این جاده باقی مانده است افزود: متاسفانه این دو کیلومتر از روی گنبد نمکی گذر کرده است که هزینه آن بالغ بر یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان است و ۱۸ میلیارد تومان نیز طلب پیمانکار می باشد و باید با تخصیص اعتبار به پایان رسیدن آن کمک کرد.

خادمی معاون وزیر راه ضمن روئیت نقشه راه فراشبند فیروزآباد گفت : چرا این جاده از روی گنبد نمکی رد شده است؟ و اینکه آیا راه دیگری نبوده است که جاده فرعی به جاده اصلی وصل شود؟

در پاسخ تکاور مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس گفت : راه دیگر دور زدن گنبد نمکی بوده است که مسافت را طولانی تر می کرد . و برای کمتر شدن مسافت از این مسیر استفاده شده است. که اگر بودجه کافی اختصاص یابد انشالله تا پایان سال تحویل می‌دهیم و خود وزیر آن را افتتاح خواهند کرد.

در پایان آقای کرم‌پور ضمن اشاره به گلایه فراشبندی ها در شبکه های اجتماعی که چرا به جاده فیروزآباد شیراز مقدار قابل توجه ای بودجه اختصاص داده شده و به جاده فراشبند فیروزآباد نه! افزود : برادران فراشبندی و خصوصا جناب آقای عالیشوندی (محسن عالیشوندی ؛ عضو شورای شهر) باید بدانند که جاده شیراز فیروزآباد و جم یک پروژه ملی است که وزارت نفت هم در ساخت آن کمک میکند ولی پروژه فراشبند فیروزآباد یک پروژه استانی تعریف شده است و وزارت نفت برای آن نیز یک ریال هم اعتبار تعریف نکرده . که با اعتراض محسن عالیشوندی عضو شورای شهر فراشبند مواجه شد ، محسن عالیشوندی خطاب به کرمپور گفت: شما عضو کمیسیون انرژی هستید شما باید پیگیری می کردید!! که اینبار با واکنش کرم‌پور مواجه شد ، کرم‌پور گفت : عضو کمیسیون هستم ولی وزارت نفت برای جاده اعتباری تصویب نکرده.

در پایان بازدید که آقای کرم‌پور خطاب به فراشبندی ها گفت : بفرمایید برویم با هم هتل جهانگردی ناهار ماهی بخوریم . دوستان فراشبندی ترجیح دادند به فراشبند برگردند.ناراحتی را می شد در چهره تک تک فراشبندی ها دید .

خلاصه معاون وزیر نیامد گنبد نمکی را ببیند ، ولی ما هم نرفتیم ماهی بخوریم ، ترجیح دادیم همان نان و بادمجان خودمان را بخوریم . و اینچنین سر ما بی کلاه ماند. نوبت ما هم می رسد.

سردبیر ماهنامه چارطاقی فراشبند

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۴

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد