امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 17 July , 2019
امروز : چهارشنبه, ۲۶ تیر , ۱۳۹۸ - 15 ذو القعدة 1440
شناسه خبر : 12666
  پرینتخانه » 27, اخبار تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳ | ارسال توسط :

عملکرد شهرداری فراشبند در دوره مدیریت مهندس حسین محمدی

گزارشی اجمالی از عملکرد شهرداری فراشبند در دوره مدیریت مهندس حسین محمدی
عملکرد شهرداری فراشبند در دوره مدیریت مهندس حسین محمدی

۱- پرداخت دو میلیارد و دویست میلیون تومان از بدهی شهرداری: از جمله بدهی بانک انصار،سازمان شهرداری های کشور،دیوان محاسبات،تسویه حساب با اداره برق، اشخاص حقیقی، بیمه معوق، مالیات معوق، حقوق معوق

• دیون کارگران ۱۱۶ میلیون تومان
• اشخاص حقیقی ۲۵۰ میلیون تومان
• اشخاص حقوقی ۹۶۷ میلیون تومان
• بیمه معوق تامین اجتماعی ۱۵۵ میلیون تومان
• بیمه معوق بازنشستگی ۷۲ میلیون تومان
• مالیات معوق ۱۳ میلیون تومان
•اداره برق ۲۴۵ میلیون تومان( بخشی تهاتر با عوارض شهرداری)
و….

۲- واگذاری ۴۵ مورد زمین رایگان به شهرداری از طرف شهروندان محترم بابت تعریض معابر: طبق اسناد موجود ، تملک زمین شهروندان برای تعریض معابر در ادوار گذشته بیشترین بار مالی را بر شهرداری ضعیف فراشبند وارد می کرد که این رویه با جلب اعتماد تدریجی شهروندان اصلاح شد و با همکاری مثال زدنی شهروندان فهیم گام بلندی در این خصوص برداشته شده و ماه به ماه به این لیست ۴۵ نفره افزوده می شود .از محل این تغییر رویه و با همکاری شهروندان ، بیش از ۳۰۰ میلیون تومان بازگشایی رایگان انجام شده است.

۳- به روز شدن پرداخت حقوق نیروهای کارمندی ، کارگری و شرکتی: شهرداری فراشبند ماهانه ۲۵۰ میلیون تومان حقوق پرداخت می کند که برخلاف دیگر ادارات باید از محل درآمد خود شهرداری تامین و پرداخت شود .پرداخت سالانه قریب به سه میلیارد تومان حقوق و عیدی پرسنل برای شهرداری کم درآمدی همچون شهرداری فراشبند واقعا هزینه بسیار سنگینی است که در طول این مدت قریب به ۲۰ ماه با مدیریت و تجربه شهردار فراشبند پرداخت حقوق و بیمه به روز شده است .

پرداخت به روز حقوق و بیمه ، آرزوی دیرینه پرسنل خدوم مجموعه شهرداری فراشبند بود.

۴- اخذ سند تک برگ ۲۷ هزار متر مربع از زمین های شهرداری ناشی از ۱۰ درصد حق السهم شهرداری از زمین های اداره راه و شهرسازی بعد از ۷ سال

۵- راه اندازی مجدد باسکول سنگ شکن شهرداری فراشبند بعد از سه سال و تعمیر سنگ شکن و کارخانه آسفالت شهرداری با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان به گونه ای که امروز آسفالت شهرداری فراشبند کیفیت بسیار مطلوب و استانداردی دارد.

۶- افزایش قانونی حق السهم شهرداری ناشی از تفکیک اراضی و واگذاری قطعی ۵۰ قطعه زمین مسکونی به شهرداری از محل تفکیک اراضی. کار مهمی که در این مورد انجام شده است علاوه بر افزایش قانونی حق السهم شهرداری ، درصد حق السهم شهرداری برای هر یک از طرح های تفکیکی و برای همه شهروندان متقاضی با یک متر و معیار کاملا برابر و با یک درصد مساوی و مشخص قانونی صورت می گیرد و اعمال سلیقه از این پروسه حذف شده است .

۷- حل و فصل چندین پرونده شکایت بر علیه شهرداری در محاکم قضایی و صدور رای به نفع شهرداری با ارزش ریالی ۲ میلیارد تومان

۸- افزایش ۱۰۰ درصدی بودجه سالانه شهرداری فراشبند ظرف دو سال: بودجه شهرداری فراشبند از سه میلیارد و سیصد میلیون تومان در سال ۹۶ به پنج میلیارد و صد میلیون تومان در سال ۹۷ افزایش یافت و صد در صد محقق شد .
پیش بینی بودجه شهرداری فراشبند در سال ۹۸ شش میلیارد و دویست میلیون تومان می باشد . تحقق بودجه به طور کامل و ۱۰۰ درصد در سال گذشته در حالی انجام شده است که در این سال بخش قابل توجهی از کمک دولت به شهرداری ها از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده پرداخت نشد.

۹- انجام بیش از ۳ میلیارد تومان پروژه عمرانی شامل جدول گذاری و آسفالت خیابان شهید فضلی ؛ خیابان دانشگاه آزاد و بلوار مددکار – اجرای دیوار حفاظتی رودخانه فصلی آبپا و ملاکرمی – آسفالت بخش هایی از محوطه و معابر پارک کوهستان – محوطه سازی پارک محله ای – تعمیر و تجهیز کشتارگاه دام شهرداری – جدول گذاری و زیر سازی ورودی فراشبند از سمت جاده اهرم و شروع آسفالت این پروژه ظرف چند روز آتی – تعویض تک لبه های پوسیده بلوار انقلاب و اجرای سنگ جدول مرمریت( در حال اجرا)

۱۰ – انجام کلیه عملیات مرتبط با نقشه برداری توسط واحد عمران شهرداری: پیش از این و با وجود اینکه شهرداری فراشبند یک دستگاه دوربین نقشه برداری با کلیه متعلقات در اختیار داشت ، نقشه برداری های مورد نیاز شهرداری از صفر تا صد توسط بخش خصوصی و با پرداخت هزینه چند ده میلیون تومانی انجام می شد.

۱۱- نظم بخشیدن به فرایند مالی و اداری مجموعه شهرداری فراشبند. با نظم و انضباط مالی اعمال شده ، هزینه های جاری شهرداری فراشبند در بخش کارپردازی بیش از هفتاد درصد کاهش یافته است .
بخش قابل توجهی از پرداخت دیون چند میلیارد تومانی شهرداری فراشبند از محل مدیریت هزینه ها تامین و پرداخت شده است .

۱۲ – در آمد زایی شهرداری از محل فروش آسفالت : طبق مصوبه شورا ؛ شهرداری فراشبند در سال ۹۷ می بایست از محل کارخانه آسفالت و سنگ شکن مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان درآمد کسب می کرد که در نهایت ۷۵۰ میلیون تومان درآمد محقق شد و پیش بینی می شود درآمد زایی شهرداری از این محل در سال ۹۸ به بیش از یک میلیارد تومان افزایش یابد که در طول کل دوره تاسیس این کارخانه بی سابقه خواهد بود.

| منبع خبر : چارطاقی شماره 27
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد