گفتگو با دختر مشت ناک اوتی فراشبند

۱- لطفا خودتان را برای خوانندگان نشریه ما معرفی کنید؟ و بگویید از چه سالی به صورت حرفه ای ورزش وشوو را شروع کردید؟

ساینا امیری هستم ۱۵ ساله از فراشبند فارس. من از سال ۹۴ ورزش ووشو رو شروع کرده ام.

۲- چه انگیزه ای باعث شدکه شما در رشته وشوو فعالیت داشته باشید؟

من همیشه دوست داشتم یک رشته ورزشی رو به عنوان رشته اصلی خودم انتخاب کنم و چون خواهر کوچکم چند جلسه بود که قبل از من این ورزش را شروع کرده بود و خودم هم معتقد بودم که ورزش رزمی به نوعی هم ورزش هست و هم اعتماد بنفسم را افزایش میدهد با تقویت خانواده ام با خواهر کوچکترم همراه شدم و خیلی زود فهمیدم که این ورزش رو با روحیات من متناسب است و ادامه دادم.

۳- با وجود اینکه فعالیت ورزشی دربین بانوان درمنطقه و شهرستان محدودیتهای دارد برخورد شما و خانواده شما با بااین مسئله چطور بود؟

بله همینطوره محدویتهایی برای ورزش بانوان وجود داشت اما از آنجا که من به این رشته ورزشی علاقمند بودم و خانواده ام نیز مرا مورد تشویق و حمایت خودشون قرار دادن من تونستم با این محدودیت ها کنار بیام و با تلاش و کوشش مضاعف کمبودها و محدودیتها را جبران کنم.

۴- تاحالا چه مقامهایی را به دست آورده اید و درچه رده هایی؟

من تا حالا ۸ بار مقام اول مسابقات قهرمانی استان و انتخابی تیم استان در رده سنی نوجوانان را بدست آورده ام و نهایتا به عنوان عضو تیم منتخب استان فارس در مسابقات انتخابی تیم ملی در استان قم شرکت کردم و توانستم مدال برنزمسابقات انتخابی تیم ملی را دریافت کنم.

۵- تمرینهای شما زیر نظر چه مربیانی انجام شده و اولین مربی شما چه کسی بوده است؟

 تمرینات من قبل از عضویت در تیم منتخب استان فارس زیر نظر جناب آقای وحید بهمنی جعفرلوو خانم مینا بهمنی جعفرلوو خنم مرضیه میرقدر بوده است و پس از عضویت در تیم استان فارس زیر نظر خانم محمدی و خانم شقایقی مربیان تیم استان  فارس کار کرده ام.

اولین مربی من خانم مرضیه میرقدر بوده است.

۶- آیا برای اولین باراست به تیم ملی دعوت میشوید؟ وقتی خبر دعوت شدن به تـیم ملی را شنیدید چه احساسی داشتید؟

بله-طبعا آرزوی هر ورزشکاری اینه که در رده ملی و برای اعتلای نام و پرچم کشورش تلاش و فعالیت کند و منم وقتی شنیدم که انتخاب شدم خیلی خوشحال شدم.

۷- همکاری نهادها و مسئولین شهرستان فراشبند با شما در چه سطحی بوده است؟

دررابطه با همکاری نهادها و مسیولین شهرستان فراشبند هر چند اداره ورزش و جوانان کمال همکاری و تشویق را درمورد این جانب داشتند که جا داره همین جا  از آقای غلامی رییس اداره ورزش و جوانان تشکر ویژه بکنم اما متاسفانه در بعد مالی قضیه من مجبور بودم تمامی هزینه های ایاب و ذهاب به تمرینات شیراز و نیز مسابقات استانی را خودم متقبل بشوم که امیدوارم در زمینه های مالی نیز از ورزشکاران رشته های مختلف  ورزشی حمایت بیشتر صورت بگیرد.

۸- آینده ورزش وشوو بانوان را درشهرستان فراشبند چطور می بینید؟

آینده ورزش ووشوی بانوان در فراشبند به نظر من با توجه به تلاشهای مستمر و روز افزون جناب آقای وحید بهمنی جعفرلو رییس هییت ووشو و نیز آموزش مربیان ووشو و علاقمندی و تلاش ورزشکاران در این رشته به یاری خدای متعال روز به روز پویاترو موفق تر خواهد بود.

۹- چه توصیه ای برای هم سن وسالهای خودتان و بانوانی که دوست دارند دراین رشته فعالیت کنند دارید؟

توصه من به بانوانی که دوست دارند در این رشته فعالیت کنند و نیز هم سن و سالان خودم این است که با جدیت و علاقه این ورزش را شروع کنند و در ادامه از سختی ها  و محدودیت های راه نترسند که با توکل  به خدا و تلاش و کوشش دستیابی به هر موفقیت و پیروزی امکان پذیر است.

۱۰- بیشترین مشکل زنان ورزشکار در فراشبند چیست؟

مشکل زنان ورزشکار در فراشبند بیشتر به نبودن رشته های متعدد ورزشی برای بانوان بر میگردد که امیدوارم اداره ورزش و جوانان رشته های متنوع ورزشی را برای بانوان راه اندازی نماید.

۱۱- یک خاطره ورزشی خودت را برایمان بازگو کنید؟

 خاطره های مختلفی در ذهنم باقی مانده اما یک موردش که یادم میاد اینه که چون من در مسابقات کشوری تونسته بودم در مبارزه متوالی حریفهای خود از همدان و آذربایجان غربی را ناک اوت کنم ورزشکاران استانهای دیگر به من لقب “مشت ناک اوتی” داده بودند که این برام جالب بود

۱۲- از مسئولین شهرستان و استان چه انتظاری دارید؟

از مسئولین شهرستان و استان انتظار دارم که در بعد مالی همکاری بیشتری با ورزشکاران داشته باشند تا ورزشکاران شایسته ای که از نظر مالی ضعیف هستند از رفتن به میادین مهم کشوری و بین المللی باز نماند.

۱۳- شما توانستید در مسابقه بازیکن اصفهانی را شکست بدهید و به فینال بروید و بعد مربی اصفهانی اعتراض کرد و شما بازنده مسابقه شدید . توضیح دهید چه اتفاقی رخ داد آنجا ؟

من با رقیب اصفهانی خودم سه راند مسابقه دادم که در مجموع  من دو راند را بردم و این یک راند را برد و نهایتا من برنده شدم و حتی روی مانیتور سالن نام بازیکن قرمز که من بودم را برنده بازی اعلام کردند ومن با این نتیجه راهی فینال بازی ها شدم اما بعد ازحدود نیم ساعت مربی اصفهانی اعتراض گذاشت  و اعتراضش باعث شد که راند چهارم برای ما در نظر بگیرند و در راند چهارم هم من خیلی خوب ظاهر شدم طوری که پس از اتمام راند چهارم خانم الهه منصوریان که مربی تیم یزد بود و خودش قهرمان جهان هست قبل اینکه نتیجه را روی مانیتور اعلام کنند به من  گفت که تو برنده ای ولی نتیجه را که روی مانیتور زدند بازیکن اصفهانی را برنده اعلام کردند ظاهرا داور تهرانی من را برنده اعلام کرده بود و دیگر داوران که آنها هم اصفهانی بودند  رقیب اصفهانی رو برنده اعلام کردند و نهایتا با اختلاف یک امتیاز رقیب من پیروز معرفی شد.

۱۴- سخن پایانی شما برای خوانندگان نشریه چارطاقی فراشبند ؟

۱۴)  سخن پایانی من اینه که در ورزش منشا نشاط و تندرستی و دشمن نا امیدی و سستی و خمودگی است همه باید ورزش کنند و مرد و زن فرقی نمیکنه و بقول معروف عقل سالم در بدن سالم است و با ورزش کردن بنیادی قوی و پر توان و با نشاط برای خانواده و جامعه ایجاد کنیم.

 

گفتگو از : محمد ذوالفقارلو

برچسب ها
نمایش بیشتر

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهار =