اخبار

گزارشی از نشست شورای شهر فراشبند پنج شنبه ۹۶/۰۹/۰۹

گزارشی از نشست شورای شهر فراشبند پنج شنبه ۹۶/۰۹/۰۹

۱- حاج حمید افشاری مهمان نخست شورا 

شرکت موج سبز با مدیر عاملی ایشان برنده مناقصه فضای سبز شهرداری شده.نقطه نظراتی داشت و توضیحاتی ارائه کرد. اعضای شورای شهر هم مواردی را بیان کردند در خصوص پیمان نگهداری فضای سبز شهرداری.

ورود شرکت های خدماتی بومی به مناقصه های شهرداری پس از سالها ،مایه امیدواری است .

۲- مهمان دوم آقای حقشناس بود که در جلسه شرکت کرد

زمین ایشان جنب کارخانه یخ سازی در طرح جامع شهر با کاربری کارگاهی تعریف شده است.تقاضای تفکیک جهت شهرک کارگاهی داشت.مقرر شد درخواست و نقشه تفکیکی خود را به شهرداری ارائه نماید.اعضای شورای شهر نقطه نظراتی داشتند که بیان کردند.

یک مورد هم درخواست دریافت خسارت داشت که مربوط به ۲۰ سال قبل است .مدارک و مستنداتی هم ارائه کرد.مقرر شد بررسی بیشتری صورت گیرد.

۱۸ سال قبل قطعه زمینی به ایشان واگذار شده ،چند سال بعد، شهردار وقت همین زمین را به شخص دیگری واگذار کرده.اوج بی نظمی و عدم انضباط اداری

۳- آقای ایوب اسفندیاری مهمان دیگر جلسه

بابت قرارداد سنگ شکن در دوره آقای رویین تن و خلع ید در دوره شهرداری نوشادی دو حکم قطعی و لازم الاجرا بر علیه شهرداری گرفته است و در دست دارد.جمعا بیش از ۱۲۰ میلیون تومان مطالبه قطعی از شهرداری برای پرداخت حکم اول به مبلغ ۲۱ میلیون تومان به تاریخ شش ماه دیگر و صرف نظرکردن از برخی موارد فاکتوری دیگر موافقت کرد.

حکم دوم ایشان با هزینه دادرسی و تاخیر تادیه و …قریب به صد میلیون تومان می باشد.فعلا در توان شهرداری نیست برای پرداخت .به سرانجام و تصمیم مشخصی نرسیدیم.کمر شهرداری شکسته از موارد متعددی همچون این مورد.

بدهی به آقای اسفندیاری جزئی از بدهی پنج میلیارد تومانی شهرداری است که از دوره های قبل بر جا مانده است.

۴- مهمان چهارم جلسه شورا آقای روستا

ادعای خسارت مورد مسیر منزل مسکونی خود را داشت.ادعا داشت سال ۷۲ منزل ایشان به متراژ ۱۹۳ متر مربع مورد مسیر قرار گرفته و تا امروز و پس از گذشت ۲۴ سال هنوز خسارتی دریافت نکرده .

شورای چهارم مصوبه ای در این خصوص داشته است که مقرر شد بیشتر بررسی شود.

دهها مورد مشابه این به شورا مراجعه کرده اند و مراجعه خواهند کرد ، و شهرداری بابت این موارد هم چند میلیارد تومان بدهی دارد علاوه بر پنج میلیارد تومان بدهی قطعی و ثبت شده که مشخص است.بدهی های شهرداری فراشبند با قراردادهای واگذاری زمینی که دست شهروندان است و زمینی دریافت نکرده اند شاید بیش از هشت میلیارد تومان باشد.بدهی قطعی شهرداری بابت قراردادهای واگذاری زمین باید بیشتر بررسی شود تا مبلغ دقیق و قطعی بدهی شهرداری فراشبند مشخص شود.هر چه هست ،بدهی شهرداری بیش از حد و فراتر از برآورد اولیه به نظر می رسد.

توقعات زیاد مردم، بدهی های کمر شکن و عدم همکاری شهروندان با شهرداری به دلیل آنچه در ادوار گذشته دیده اند و با آن مواجه شده اند، کار را بسیار سخت کرده است.

دو سال اول شورای پنجم و شهردار جدید بویژه یک سال نخست ، با دست و پنجه نرم کردن با این موارد و مدیریت بدهی های شهرداری خواهد گذشت.

انجام پروژه های عمرانی حق طبیعی و قطعی تک تک شهروندان است.ولی بدهی چند میلیاردی شهرداری همچون غل و زنجیری، شهرداری را به اسارت گرفته است. / آبپا

برچسب ها

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید