مذهبی

نامگذاری یکی از روزهای دهه کرامت با عنوان روز بزرگداشت امامزاده شهید(ع)

مرتضی زارع | پیشنهاد می گردد یکی از روزهای دهه کرامت با عنوان روز بزرگداشت امامزاده شهید(ع) نامگذاری شود.

اول تا یازدهم ماه ذی القعده ،فاصله بین میلاد باسعادت حضرت معصومه (سلام الله علیه)،کریمه اهل بیت(علیهم السلام) و تولد سراسر نور و برکت امام رضا(علیه السلام) در تقویم رسمی کشور دهه کرامت نام گذاشته شده است.

شهرستان فراشبند میزبان امامزادگان واجب التعظیمی از نوادگان امام موسی ابن جعفر(علیه السلام) است که شاخص ترین آنها حضرت سید شجاع الدین حسن معروف به امامزاده شهید (ع) (آقام شهید) می باشد.

مردم سراسر استان فارس و استان های همجوار و بویژه مردم عزیز شهرستان فراشبند ارادت خاصی به آن بزرگوار دارند و در سالهای اخیر شاهد حضور زائرانی از دیگر نقاط کشور هستیم که در طول سال و علی الخصوص در ایام نوروز به زیارت حضرتش مشرف می شوند.

آن چنان که محقق بزرگوار شهر فراشبند جناب آقای سید رزاق امیری در کتاب تاریخ وفرهنگ مردم فراشبند نگاشته اند این بزرگوار از فرزندان سید علاءالدین حسین ابن موسی الکاظم(علیهم السلام) و از همراهان حضرت شاهچراغ(علیه السلام) هنگام سفر به شیراز می باشند.

کرامات متعددی از این نواده بزرگوار امام هفتم شیعیان جهان در اقوال مردم و در نوشته های موجود گزارش شده است و شیرینی زیارت آن عزیز همیشه در ذائقه زائرینش به یادگار مانده است، چه الان که به دلیل فراوانی وسائل نقلیه و هموار بودن جاده، زیارتش به شرط سعادت به راحتی در دسترس است و چه قدیم که مردم بار اسبابشان را بر دوش چهارپایان می گذاشتند و عزم عرض ادب می کردند.

می توان گفت یکی از خاطرات شیرین هم نسل های ما نشستن پشت وانت و فرستادن صلوات در پیچ های تند گردنه آخر بود.

از مطالبات رهبر بزرگوار انقلاب، از متولیان امر تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی است ،حال که با تلاش های فرماندار محترم شهرستان فراشبند نمایندگی اداره اوقاف و امور خیریه در مرکز شهرستان مستقر شده و بی شک یکی از تلاشهای قابل تقدیر ایشان می باشد پیشنهاد می گردد یکی از روزهای دهه کرامت با عنوان روز بزرگداشت امامزاده شهید(ع) نامگذاری شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید