اخبارچارطاقی شماره دوازده

محمدجواد پارسا اولین مدیرعامل تعاونی توسعه و عمران فراشبند

تشکیل تعاونی توسعه و عمران در شهرستان فراشبند

محمدجواد پارسا اولین مدیرعامل تعاونی توسعه و عمران فراشبند

بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و ابلاغیه وزیران پس از گذشت بیش از یکسال از انتخاب هیات موسس تعاونی توسعه و عمران در شهرستان فراشبند با برگزاری مجمع عمومی تعاونی مذکور و رعایت موارد قانونی تعاونی تشکیل و اعضای هیات مدیره و بازرسان شرکت مشخص و اساسنامه تعاونی تصویب گردید.

به گزارش چارطاقی فراشبند به نقل از روابط عمومی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی فراشبند مجمع عمومی تعاونی مذکور با حضور ۱۸۷ نفر از سهامداران شرکت در محل تالار وحدت شهرستان برگزار و پس از اعمال تشریفات قانونی رای گیری انجام و هیات مدیره و بازرسان تعاونی مشخص شدند.

رفعت پناه سرپرست اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی در این مجمع ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته از طرف هیات موسس تعاونی بویژه سمن شکوه آفتاب،فرمانداری،شهرداری،شبکه بهداشت،انجمن صنفی کارفرمایی و ادارات و نهادهای شهرستان، هدف از تشکیل تعاونی توسعه و عمران شهرستانی  را اشتغالزایی، واگذاری پروژه های عمرانی به تعاونی، تسریع در رشد و توسعه شهرستان با مشارکت عمومی مردم، هدایت منابع مردمی به طرح‌های اشتغالزا، اخذ تسهیلات، بسترسازی و ورود مردم در فعالیت‌های اقتصادی ، کمک به خودکفایی و تقویت بنیه اقتصادی شهرستان و… ذکر کردند.

وی در ادامه با تاکید بر نقش مهم مردم و اعضا در نظارت بر فعالیت تعاونی تصریح کرد امیدواریم با انتخاب هیات مدیره و بازرسان قوی توسط اعضا شاهد شکوفایی و فعالیت مثمرثمر تعاونی مذکور در چارچوب قانون و مفاد اساسنامه باشیم تا شرکت در آینده ای نزدیک بتواند بعنوان الگویی صحیح از تعاون در منطقه و کشور معرفی گردد.

مزارعی سرپرست فرمانداری شهرستان نیز ضمن اشاره به مزایای تشکیل تعاونی توسعه و عمران در شهرستان اظهار داشت ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺳﯿﺎﺳﺖ دوﻟﺖ جهت واﮔﺬاری اﻣﻮر ﺑﻪ ﻣﺮدم، ﺷﺮﮐﺖ ﺗﻌﺎوﻧﯽﺗﻮﺳﻌﻪ ﻋﻤﺮان ﯾﮑﯽ از راهکارهای  اﺳﺎﺳﯽ جهت ﺗﺤﻮل اﻗﺘﺼﺎدی و اﺷﺘﻐﺎل در شهرستان اﺳﺖ. وی مهمترین مشکل تعاونی ها در سنوات گذشته عدم شفافیت مالی و عملکردی با اعضا و سهامداران بوده است که خوشبختانه تعاونی توسعه و عمران تا کنون در تمامی مراحل تشکیل با مردم و سهامداران روراست و شفاف بوده است که می طلبد اعضای هیات مدیره و بازرسان انتخاب شده نیز کمی فی السابق این رویه را ادامه و اعضا بعنوان مهمترین رکن تعاونی در جریان تمام امور قرارگیرند.

پس از صحبت های مزارعی سرپرست فرمانداری شهرستان طبق قانون تعاونی هیات رئیسه و ناظرین مجمع از بین اعضای حاضر انتخاب و کاندیدهای سمت هیات مدیره و بازرسین به ترتیب حروف الفبا در مدت زمانی کوتاه خود را معرفی و سپس رای گیری با نظارت منصوری نماینده فرمانداری شهرستان، مختاری کارشناس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی و نماینده اتاق تعاون و نمایندگان کاندیدها و هیات رئیسه بصورت کتبی و مخفیانه آغاز گردید که پس از شمارش آراء به ترتیب اعضای ذیل با کسب حداکثر آرا بعنوان اعضای اصلی و علی البدل هیات مدیره و بازرسان انتخاب شدند.

محمد جواد پارسا : ۱۲۰ رای ، رحمان خلیفه : ۱۰۱ رای ، حمید رضا رضایی : ۸۷ رای ، روح اله اتحادی : ۸۴ رای و حسین کاویانی : ۸۴ رای به عنوان اعضای اصلی هیات مدیره و راحله عالیشوندی و فردین فضلی به عنوان اعضای علی البدل هیات مدیره و حسین چراغی و بنت الهدی حسانی به عنوان بازرسان اصلی و نجمه وطن دوست بازرس علی البدل انتخاب شدند.

همچنین اولین جلسه هیئت مدیره شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان فراشبند با دستور کار تعیین مدیرعامل و وظایف اعضا برگزار شد که در نهایت با توافق تمامی اعضا نتایج زیر حاصل شد:

محمدجواد پارسا به عنوان مدیر عامل ؛ اتحادی بعنوان رییس هئیت مدیره ؛ خلیفه نائب رییس هئیت مدیره ؛ پارسا بعنوان دبیر جلسات ؛ کاویانی و رضایی نیز به عنوان عضو هئیت مدیره انتخاب شدند .

برچسب ها

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید