چارطاقی شماره هفتگفتگو

خداحافظی غلامی از اداره ورزش و جوانان فراشبند پس از سی ماه خدمت

خداحافظی غلامی از اداره ورزش و جوانان فراشبند پس از سی ماه خدمت

محمدذوالفقارلو
مصاحبه از محمد ذوالفقارلو

پذیرش استعفا رئیس اداره ورزش و جوانان توسط پورزارعی فرماندار فراشبند، روح الله غلامی پس از ۳۰ ماه خدمت از صندلی ریاست اداره ورزش و جوانان فراشبند خداحافظی کرد.

غلامی در دی ماه ۹۳ جایگزین مقربی شد و در حالی فراشبند را ترک می کند که هنوز جانشین وی مشخص نشده است ، ایشان در طول ۳۰ ماه فرصت خدمت در حوزه ورزش و جوانان اقدامات خوبی را انجام داد و همچنین زمینه ساز ایجاد زیرساخت های فیزیکی و آموزشی برای آینده شهرستان شد که می توان به موارد زیر بعنوان بخشی از فعالیت های او در زمان مدیریتش در این نهاد اشاره داشت: احداث پیست موتور سواری، راه اندازی هیات ورزشهای باستانی و پهلوانی ، راه اندازی هیات اسب سواری، راه اندازی و احیاء دوباره هیات شطرنج بعد از سالها تعطیلی، راه اندازی هیات تنیس روی میز، راه اندازی هیات پرورش اندام، حضور در مسابقات فوتسال کشوری به نمایندگی از استان فارس برای اولین بار، افزایش تعداد ورزشکار زن از ٩٨ نفر در سال ٩٣ به ۵٠٠ نفر در سال ۹۵ ، افزایش تعداد تیم والیبال بانوان از ٣ تیم به ١٢تیم، راه اندازی پیاده روی خانوادگی،  برگزاری کلاس مربیگری فوتبال بعد از ١٠سال، دریافت مجوز و شروع بکار چمن مصنوعی با اعتبار حدود ٢ میلیارد تومان، افزایش اعتبار این اداره از کمتر از پانصد میلیون تومان در سال ۹۳ به حدود ٢میلیارد تومان برای سال ۹۶ ، تامین ماشین سواری برای این اداره، افزایش تعداد کارکنان از ٣ نفر به ۵ نفر، راه اندازی و تجهیز خوابگاه و ساختمان جدید اداره، احداث ٣ زمین روستایی، آماده سازی زیرساخت زمین فوتسال دژگاه و دولت اباد جهت مصنوعی شدن چمن آن، برگزاری همایش تقدیر از چهره های برتر شهرستان برای اولین بار.

روح الله غلامی قبل از ورود به این اداره در آموزش و پرورش عشایری و سیار فراشبند مشغول به خدمت بود و در حال حاضر نیز به جمع فرهنگیان شهر شیراز پیوسته است . لازم به ذکر است که غلامی بعد از کمال علوی بعنوان یکی از گزینه های معاونت فرمانداری فراشبند مطرح بود و در حال حاضر نیز یکی از کاندیداهای تصدی پست شهرداری فراشبند می باشد.

با غلامی قرار بود پیش ازین گفتگویی داشته باشم ، اما به دلایلی به بعد از تودیع وی موکول شد.

رییس سابق اداره ورزش و جوانان فراشبند درباره چگونگی استعفایش گفت : از سال گذشته قصد رفتن به شيراز را داشتم ولي با درخواست فرماندار محترم قرار شد تا انتخابات صبر كنم كه نهايتا بعد از انتخابات با استعفاي بنده موافقت شد. غلامی در پاسخ به سوال که در کدام ارگان مشغول خدمت خواهید شد نیز گفت : در آموزش و پرورش شیراز مشغول به خدمت رسانی خواهم شد.

وی ضمن بیان اینکه در طول مدیریتم انگیزه هایم برای خدمت کم نشده است افزود : خودم احساس ميكنم كه انرژي من براي خدمت كم نشده است، شايد محدوديت هايی در اجراي پروژه ها بوجود آمد، ولي در طول مدیریت من ، در اجراي برنامه هاي ورزشي نسبت به اويل شروع خدمت تغييري ايجاد نشده است .   

غلامی مهمترین عملکرد مدیریتی خود را بزرگترين كار و ماندگار ترين كار اخذ بودجه از وزارت نفت جهت احداث چمن مصنوعي برشمرد و افزود : حقيقتا ما در ٣حوزه فعاليت داشتيم : اول ورزشي دوم جوانان و سوم حوزه عمراني.  در حوزه ورزش كه رسالت اصلي اداره ورزش و وجوانان است اقدامات زيادي به لطف خداوند انجام شده است كه مهمترين آن فعال كردن هيات هاي جديدي مثل ورزش باستاني، افتتاح پيست موتور سواري و فعال كردن هيات شطرنج و تنيس روي ميز، حضور با تيم فوتسال در مسابقات كشوري به نمايندگي از استان فارس ، افزايش تعداد تيم هاي واليبال بانوان از ۳ تيم در سال ٩٣ به ١٢ تيم در سال ٩٦ ، راه اندازي پياده روي خانوادگي ، افزايش تعداد بانوان ورزشكار سازمان يافته از  ٩٨نفر به ۵۰۰ نفر و ميزباني مسابقات فوتسال استان فارس با حضور ١٢تيم براي اولين بار می باشد .

اما در حوزه جوانان كه حقيقتا به علت عدم هيچ گونه اعتباري  فعاليت چشمگيري در ادارات ورزش انجام نميشود ولي الا ايحال برگزاري همايش معرفي و تجليل از چهره هاي برتر و حمايت سمن هاي شكوه افتاب و ساحل زيباي قلم و اعزام ورزشكاران به مسابقات كشوري قران و كسب مقام اول قراني از فعاليت هاي اداره ميباشد.

در حوزه عمراني بزرگترين كار و ماندگار ترين كار اخذ بودجه از وزارت نفت جهت احداث چمن مصنوعي بود كه با تلاش مهندس فريدوني نماينده سابق استارت آن زده شد كه اميدوارم آقای كرمپور نماينده فعلي با اخذ موافقت نهايي ان از وزارت نفت اين پروژه مهم را به سر انجام برساند. تجهيز و راه اندازي خوابگاه ورزشي از اهم فعاليت هاي عمراني ميباشد.

وی درباره شایعه شهردار شدنش نیز افزود : درمورد شهرداري چند نفر از اعضاي شورا به صورت غير رسمي صحبت هايي با بنده داشتن اما جلسه رسمي برگزار نشده تا بنده اعلام نظر كنم و برنامه اي فعلا ندارم جهت تصدي پست مديريت در شهرستان . اما هر جا كه باشم جهت اعتلا و توسعه شهرم تلاش خواهم كرد. و هيچ وقت از كار كردن براي مردم عزيز خسته نميشوم.

غلامی ضمن آرزوی موفقیت برای مدیریت جدید ورزش و جوانان گفت :  به عنوان برادر كوچكتر توصيه ميكنم از تمام توان خود جهت پربار كردن اوقات فراغت همشهريان استفاده نمايد چون هيچ سرگرمي ديگري در شهر براي جوانان وجود ندارد و ورزش نقطه عطفي در بهبود روابط انساني و پرهيز از بطالت عمر و بروز آسيب هاي اجتماعي ميباشد.

روح اله غلامی رییس سابق اداره ورزش و جوانان با بیان اینکه عملكرد مديران بهترين يادگار بعد از خدمت انهاست افزود : اميدوارم با به سرانجام رسيدن زمين چمن مصنوعي رونق خاصي به ورزش فوتبال بخشيده شود. غلامی درباره وضعیت زمین چمن نیز گفت :زمين چمن با اتفاقاتي روبرو شد كه اجراي ان با كمي تاخير مواجه شد، ولي همين كه اراده اي براي احداث آن وجود دارد حتما به زودي انجام خواهد شد كه نقش آقای كرمپور و فرماندار محترم در اجراي ان بسيار برجسته خواهد بود.

 غلامی در پایان افزود : هر موفقيتي حاصل شد در اين مدت خدمت  لطف خداوند متعال نگاه دلسوزانه و ويژه فرماندار محترم و تلاش همكارانم در اداره ورزش و هيات هاي ورزشي بود ،بنده به عنوان عضو كوچكي فقط هماهنگ كننده و وظيفه نظارت را داشتم ،دوستان عزيزي در اين راه مشاوره وكمك كردند ازجمله : جناب مهندس مرتضي كشاورز ، مهندس محسن عاليشوندي و مدير سمن شكوه  افتاب جناب حسين چراغي در اين مدت كمك شاياني كردند.

در بحث اخذ بودجه براي اداره ورزش امام جمعه محترم هميشه از ورزش حمايت نمودند و جا دارد از ايشان تشكر كنم، امسال بودجه شهرستان در اداره ورزش  به رقم حدود ٢ميليارد رسيد كه انشا اله مديرآتی فعاليت هاي گسترده اي در حوزه هاي مختلف انجام خواهد داد. وخوشحالم كه توانستم با نگاه مثبت فرماندار عزيز اين رقم را براي ورزش شهرستان  لحاظ كنيم. در پايان بسنده ميكنم به اين جمله كه عرض خدمت مهم است نه طول خدمت و در تمام مدت خدمت اين بيت شعر سر لوحه كارم بود:

چو غنچه گر چه فرو بستگيست كار جهان

تو همچمو باد بهاري گره گشا ميباش

۹۶/۴/۱۹

*چارطاقی فراشبند ، شماره هفت ، مردادماه ۹۶

برچسب ها

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید