×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۷ آبان - ۱۳۹۶  
it is true
true
false

خداحافظی غلامی از اداره ورزش و جوانان فراشبند پس از سی ماه خدمت

محمدذوالفقارلو

مصاحبه از محمد ذوالفقارلو

پذیرش استعفا رئیس اداره ورزش و جوانان توسط پورزارعی فرماندار فراشبند، روح الله غلامی پس از ۳۰ ماه خدمت از صندلی ریاست اداره ورزش و جوانان فراشبند خداحافظی کرد.

غلامی در دی ماه ۹۳ جایگزین مقربی شد و در حالی فراشبند را ترک می کند که هنوز جانشین وی مشخص نشده است ، ایشان در طول ۳۰ ماه فرصت خدمت در حوزه ورزش و جوانان اقدامات خوبی را انجام داد و همچنین زمینه ساز ایجاد زیرساخت های فیزیکی و آموزشی برای آینده شهرستان شد که می توان به موارد زیر بعنوان بخشی از فعالیت های او در زمان مدیریتش در این نهاد اشاره داشت: احداث پیست موتور سواری، راه اندازی هیات ورزشهای باستانی و پهلوانی ، راه اندازی هیات اسب سواری، راه اندازی و احیاء دوباره هیات شطرنج بعد از سالها تعطیلی، راه اندازی هیات تنیس روی میز، راه اندازی هیات پرورش اندام، حضور در مسابقات فوتسال کشوری به نمایندگی از استان فارس برای اولین بار، افزایش تعداد ورزشکار زن از ٩٨ نفر در سال ٩٣ به ۵٠٠ نفر در سال ۹۵ ، افزایش تعداد تیم والیبال بانوان از ٣ تیم به ١٢تیم، راه اندازی پیاده روی خانوادگی،  برگزاری کلاس مربیگری فوتبال بعد از ١٠سال، دریافت مجوز و شروع بکار چمن مصنوعی با اعتبار حدود ٢ میلیارد تومان، افزایش اعتبار این اداره از کمتر از پانصد میلیون تومان در سال ۹۳ به حدود ٢میلیارد تومان برای سال ۹۶ ، تامین ماشین سواری برای این اداره، افزایش تعداد کارکنان از ٣ نفر به ۵ نفر، راه اندازی و تجهیز خوابگاه و ساختمان جدید اداره، احداث ٣ زمین روستایی، آماده سازی زیرساخت زمین فوتسال دژگاه و دولت اباد جهت مصنوعی شدن چمن آن، برگزاری همایش تقدیر از چهره های برتر شهرستان برای اولین بار.

روح الله غلامی قبل از ورود به این اداره در آموزش و پرورش عشایری و سیار فراشبند مشغول به خدمت بود و در حال حاضر نیز به جمع فرهنگیان شهر شیراز پیوسته است . لازم به ذکر است که غلامی بعد از کمال علوی بعنوان یکی از گزینه های معاونت فرمانداری فراشبند مطرح بود و در حال حاضر نیز یکی از کاندیداهای تصدی پست شهرداری فراشبند می باشد.

با غلامی قرار بود پیش ازین گفتگویی داشته باشم ، اما به دلایلی به بعد از تودیع وی موکول شد.

رییس سابق اداره ورزش و جوانان فراشبند درباره چگونگی استعفایش گفت : از سال گذشته قصد رفتن به شیراز را داشتم ولی با درخواست فرماندار محترم قرار شد تا انتخابات صبر کنم که نهایتا بعد از انتخابات با استعفای بنده موافقت شد. غلامی در پاسخ به سوال که در کدام ارگان مشغول خدمت خواهید شد نیز گفت : در آموزش و پرورش شیراز مشغول به خدمت رسانی خواهم شد.

وی ضمن بیان اینکه در طول مدیریتم انگیزه هایم برای خدمت کم نشده است افزود : خودم احساس میکنم که انرژی من برای خدمت کم نشده است، شاید محدودیت هایی در اجرای پروژه ها بوجود آمد، ولی در طول مدیریت من ، در اجرای برنامه های ورزشی نسبت به اویل شروع خدمت تغییری ایجاد نشده است .   

غلامی مهمترین عملکرد مدیریتی خود را بزرگترین کار و ماندگار ترین کار اخذ بودجه از وزارت نفت جهت احداث چمن مصنوعی برشمرد و افزود : حقیقتا ما در ٣حوزه فعالیت داشتیم : اول ورزشی دوم جوانان و سوم حوزه عمرانی.  در حوزه ورزش که رسالت اصلی اداره ورزش و وجوانان است اقدامات زیادی به لطف خداوند انجام شده است که مهمترین آن فعال کردن هیات های جدیدی مثل ورزش باستانی، افتتاح پیست موتور سواری و فعال کردن هیات شطرنج و تنیس روی میز، حضور با تیم فوتسال در مسابقات کشوری به نمایندگی از استان فارس ، افزایش تعداد تیم های والیبال بانوان از ۳ تیم در سال ٩٣ به ١٢ تیم در سال ٩۶ ، راه اندازی پیاده روی خانوادگی ، افزایش تعداد بانوان ورزشکار سازمان یافته از  ٩٨نفر به ۵۰۰ نفر و میزبانی مسابقات فوتسال استان فارس با حضور ١٢تیم برای اولین بار می باشد .

اما در حوزه جوانان که حقیقتا به علت عدم هیچ گونه اعتباری  فعالیت چشمگیری در ادارات ورزش انجام نمیشود ولی الا ایحال برگزاری همایش معرفی و تجلیل از چهره های برتر و حمایت سمن های شکوه افتاب و ساحل زیبای قلم و اعزام ورزشکاران به مسابقات کشوری قران و کسب مقام اول قرانی از فعالیت های اداره میباشد.

در حوزه عمرانی بزرگترین کار و ماندگار ترین کار اخذ بودجه از وزارت نفت جهت احداث چمن مصنوعی بود که با تلاش مهندس فریدونی نماینده سابق استارت آن زده شد که امیدوارم آقای کرمپور نماینده فعلی با اخذ موافقت نهایی ان از وزارت نفت این پروژه مهم را به سر انجام برساند. تجهیز و راه اندازی خوابگاه ورزشی از اهم فعالیت های عمرانی میباشد.

وی درباره شایعه شهردار شدنش نیز افزود : درمورد شهرداری چند نفر از اعضای شورا به صورت غیر رسمی صحبت هایی با بنده داشتن اما جلسه رسمی برگزار نشده تا بنده اعلام نظر کنم و برنامه ای فعلا ندارم جهت تصدی پست مدیریت در شهرستان . اما هر جا که باشم جهت اعتلا و توسعه شهرم تلاش خواهم کرد. و هیچ وقت از کار کردن برای مردم عزیز خسته نمیشوم.

غلامی ضمن آرزوی موفقیت برای مدیریت جدید ورزش و جوانان گفت :  به عنوان برادر کوچکتر توصیه میکنم از تمام توان خود جهت پربار کردن اوقات فراغت همشهریان استفاده نماید چون هیچ سرگرمی دیگری در شهر برای جوانان وجود ندارد و ورزش نقطه عطفی در بهبود روابط انسانی و پرهیز از بطالت عمر و بروز آسیب های اجتماعی میباشد.

روح اله غلامی رییس سابق اداره ورزش و جوانان با بیان اینکه عملکرد مدیران بهترین یادگار بعد از خدمت انهاست افزود : امیدوارم با به سرانجام رسیدن زمین چمن مصنوعی رونق خاصی به ورزش فوتبال بخشیده شود. غلامی درباره وضعیت زمین چمن نیز گفت :زمین چمن با اتفاقاتی روبرو شد که اجرای ان با کمی تاخیر مواجه شد، ولی همین که اراده ای برای احداث آن وجود دارد حتما به زودی انجام خواهد شد که نقش آقای کرمپور و فرماندار محترم در اجرای ان بسیار برجسته خواهد بود.

 غلامی در پایان افزود : هر موفقیتی حاصل شد در این مدت خدمت  لطف خداوند متعال نگاه دلسوزانه و ویژه فرماندار محترم و تلاش همکارانم در اداره ورزش و هیات های ورزشی بود ،بنده به عنوان عضو کوچکی فقط هماهنگ کننده و وظیفه نظارت را داشتم ،دوستان عزیزی در این راه مشاوره وکمک کردند ازجمله : جناب مهندس مرتضی کشاورز ، مهندس محسن عالیشوندی و مدیر سمن شکوه  افتاب جناب حسین چراغی در این مدت کمک شایانی کردند.

در بحث اخذ بودجه برای اداره ورزش امام جمعه محترم همیشه از ورزش حمایت نمودند و جا دارد از ایشان تشکر کنم، امسال بودجه شهرستان در اداره ورزش  به رقم حدود ٢میلیارد رسید که انشا اله مدیرآتی فعالیت های گسترده ای در حوزه های مختلف انجام خواهد داد. وخوشحالم که توانستم با نگاه مثبت فرماندار عزیز این رقم را برای ورزش شهرستان  لحاظ کنیم. در پایان بسنده میکنم به این جمله که عرض خدمت مهم است نه طول خدمت و در تمام مدت خدمت این بیت شعر سر لوحه کارم بود:

چو غنچه گر چه فرو بستگیست کار جهان

تو همچمو باد بهاری گره گشا میباش

۹۶/۴/۱۹

*چارطاقی فراشبند ، شماره هفت ، مردادماه ۹۶

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد