تولد اولین نشریه فراشبند

تولد اولین نشریه فراشبند

محمد کاظم حق شناس
محمد کاظم حق شناس *

سپاس می گویم پروردگار عالم را که توفیق یارم شد تا بتوانم نخستین نشریه چاپی شهرستان را به نام «چارطاقی فراشبند» با همکاری جمعی از فرهیختگان به زیور طبع آراسته تقدیم شهروندان، هم استانی ها و مردم خوب کشورمان کنم.

همزمانی انتشار ماهنامه را با سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی «ره» به فال نیک گرفته ، ضمن تبریک این ایام خجسته، بدین وسیله اصول حاکم، خط مشی و مرامنامه ی ماهنامه « چارطاقی فراشبند »را به شرح زیر به آگاهی می رسانم:

  • فعالیت این نشریه در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و دیگر قوانین موضوعه در این زمینه خواهد بود.

  • ارزشهای دینی ،اعتقادی و اخلاقی مردم برای ما حجت بوده ،خود را مقید به رعایت آن ها می دانیم.

  • خدای بزرگ را همواره شاهد و ناظر بر اعمال خود می بینیم و پیمان می بندیم که بر صراط مستقیم او حرکت کنیم و با شما مردم صادق باشیم و بر سر آن با هیچ کس معامله نکنیم.

  • اطلاع رسانی و شفاف سازی را وظیفه ی خود می دانیم و سعی می کنیم، با تهیه ی گزارش، مصاحبه، تفسیرو تحلیل خبرها، مسایل، وقایع و موضوعات،مردم را درجریان امور بگذاریم .

  • نقد سازنده، منصفانه و بی غرض یکی دیگر از راه های شفاف سازی ،اصلاح امور و رشد و پیشرفت و توسعه است. این نشریه در نقد های خود جانب انصاف و اعتدال را رعایت خواهد کرد و خود مشفقانه از نقد های بی شایبه استقبال خواهد کرد.

  • ماهنامه ی«چارطاقی فراشبند» به نام شما، برای شما و زبان گویای شما خواهد بود، شما مردم ،شمایی که می خواهید جایگاه رفیع خود و شهر و دیارتان را از جهات اخلاق انسانی و اسلامی، علمی، فرهنگی و … تبیین کنید و در راه توسعه و پیشرفت آن بی هیچ ادعایی قدم بردارید و با خود زمزمه کنید که «کس نخارد پشت من  جز ناخن انگشت من».

  • اینک صفحات این نشریه به روی شما باز است و دست یاری ما به سوی شما دراز، آری، این گوی و این میدان ،قلم بردارید و بنویسید …

آری فرخی یزدی چه خوب گفته است :

در دفتر زمانه فتد نامش از قلم / هر ملتی که مردم صاحب قتم نداشت

در پیشگاه اهل خرد نیست محترم / هر کس که فکر جامعه را محترم نداشت

*مدیر مسئول و صاحب امتیاز ماهنامه «چارطاقی فراشبند»

برچسب ها
نمایش بیشتر

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 9 =