×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۷ آبان - ۱۳۹۶  
it is true
true
false

بانک مهر اقتصاد مورد حمایت بانک مرکزی است و سلامت مالی آن مورد تائید می باشد.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد، دکتر فرشاد حیدری معاون نظارتی بانک مرکزی در این برنامه با تبیین شرایط به وجود آمده اخیر در شبکه بانکی کشور ابراز داشت: بانک مهر اقتصاد از سلامت مالی برخوردار و مورد حمایت بانک مرکزی است، مردم تحت تاثیر شایعات بی پایه و اساس شبکه های مجازی قرار نگیرند و بر اساس نیاز به شعب بانک مراجعه نمایند.

حیدری خاطر نشان کرد: بانک مهر اقتصاد در لیست بانک های در شرف تأسیس قرار دارد و اقداماتی در مسیر نهایی شدن مجوز از جمله پذیره نویسی و سپردن سپرده های قانونی انجام گرفته است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص منشا مشکل به وجود آمده در خصوص برخی بانک ها و موسسات مالی گفت: موضوع این نگرانی عمدتاً بر می گردد به برخورد قاطع بانک مرکزی با موسسات غیر مجاز در کشور که مطابق قانون، از وظایف بانک مرکزی است که این برخورد با قاطعیت و استحکام در حال انجام می باشد و ان شاء ا… تا پایان سال ۹۶ شاهد حضور هیچ موسسه غیر مجازی در عرصه اقتصاد کشور نباشیم. حیدری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع ادغام بانک ها گفت: ما ادغامی در دستور کار نداریم؛ شایعه ای پخش شده که اساس آن مذاکرات بین چند موسسه و بانک بوده معمولاً حتی اگر توافقاتی هم صورت گیرد باید با اذن بانک مرکزی باشد، ما هم در ادغام پس از حسابرسی کنترل خواهیم کرد و هنگامی اجازه خواهیم داد که فرآیند قانونی این موضوع که طرح مساله در شورای پول و اعتبار است انجام شود.

فعالیت بانک مهر اقتصاد به صورت مستقل ادامه می یابد

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد، پیش از این سید ضیاء ایمانی مدیر عامل بانک مهر اقتصاد طی مصاحبه ای عنوان کرده بود: موضوع ادغام این بانک با موسسات کوثر و ثامن صرفاً شایعه بوده و روند فعالیت های بانک مهر اقتصاد به صورت مستقل ادامه می یابد.

وی تصریح کرده بود، در چند روز گذشته بروز شایعاتی در خصوص ادغام بانک مهر اقتصاد با موسسات اعتباری کوثر و ثامن در برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی، موجب ایجاد نگرانی در میان مشتریان بانک گردید که با اطلاع رسانی مدیران این موسسات و تاکید بر حفظ استقلال بانک مهر اقتصاد، جای هیچ گونه نگرانی نیست و این بانک مستقل و با قدرت روند فعالیت های خود را ادامه می دهد.

وی افزود: با توجه به مشخص شدن کذب بودن اخبارِ منتشر شده، به مشتریان و سپرده گذاران محترم بانک مهر اقتصاد اطمینان می دهیم که این قبیل اخبار هیچ خللی در روند فعالیت های بانک به وجود نمی آورد و این بانک با حفظ استقلال و هویت حقوقی خود بیش از پیش در خدمت آحاد هم میهنان گرامی می باشد.

ایمانی خاطر نشان کرد: بانک مهر اقتصاد با بیش از ۲۴ سال سابقه فعالیت در عرصه پولی و مالی کشور با ۷۳۰ شعبه و بالغ بر ۱۲ میلیون سپرده گذار بر اساس رتبه بندی سازمان مدیریت صنعتی در جایگاه سوم بانک های خصوصی کشور قرار دارد و پرداخت ۱۸۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات به عموم هموطنان عزیز در سال گذشته، گواهی بر قابلیت های عظیم مجموعه بانک مهر اقتصاد است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد